БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косовските студенти протестираа за визна либерализација

Студенти на приштинскиот Државен универзитет „Хасан Приштина“ денеска излегоа на протестен марш и собир пред Владата и Собранието на Косово со барање до Европската Унија да ги укине визите за патување на косовските граѓани во земјите на ЕУ, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close