БалканБалкан.Портал

Косовските образовни институции во генерален штрајк

Сите образовни институции во Косово денеска стапија во генерален штрајк, со основно барање за зголемување на платите на вработените во образованието, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close