БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косовските адвокати во генерален бојкот на судовите, обвинителствата и полицијата

Членовите на Адвокатската комора на Косово (ОАК) од денеска стапија во генерален бојкот на судовите, обвинителствата и полицијата, со барање Судскиот совет на Косово (КЃК) да ја повлече препораката за ограничување на присуството на адвокатите и странките во судовите, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close