БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косовскиот државен врв на средба кај американскиот амбасадор

Претседателот на Косово Хашим Тачи, првиот човек на Собранието, Кадри Весели и премиерот Рамуш Харадинај ќе заминат претпладнево во Амбасадата на САД во Приштина, на средба со амбасадорот Филип Коснет.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close