ЕвропаЕвропа.Портал

Конте: Германија и Франција нè исмејуваат, нема да молчиме

Италијанскиот премиер Џузепе Конте изјави дека Германија и Франција ги исмеваат Италија и Европската Унија со договорот на овие две земји чија цел е Германија да добие постојано место во Советот за безбедност на ОН, објави денеска италијанскиот весник „Кориере дела Сера“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close