0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Комичар меѓу фаворитите за претседател

На последниот ден од март Украинците ќе избираат претседател. На фаворитете Петро Порошенко и Јулија Тимошенко сметката може да им ја расипе еден комичар, наведува во авторскиот текст за Дојче Веле украинскиот новинар и аналитичар Сергеј Руденко.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close