Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

„Коха“: Трамп подготвива церемонија за потпишување на договор меѓу Србија и Косово

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвува церемонија за потпишување на договор меѓу претседателот на Косово и Србија, Хашим Тачи и Александар Вучиќ за нормализација на односите меѓу Приштина и Белград, тврди во денешното издание приштинскиот весник „Коха Диторе“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close