ЕвропаЕвропа.Портал

Кнајсел: Британците се добродојдени во Австрија

Австриската  министерка за надворешни работи, Карин Кнајсел, денеска им порача на Британците кои живеат во нејзината земја дека нивните права ќе бидат заштитени дури и во случај Велика Британија да ја напушти Европската унија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close