0_Web_Насловна-слајдерMakedonija.SlajderПолитика

„Катимерини“: Столтенберг преку писмо бара Скопје и Атина до 15 февруари да завршат со Договорот од Преспа

Во текстот под наслов „Скопје забрзува – не е исклучена можноста да го ратификуваат Договорот од Преспа до 10 јануари“, грчкиот весник „Катимерини“, ги анализира процесите предвидени со договорот, за можноста кај нас уставните измени да се изгласаат пред 15 јануари и повикувајќи се на свои извори објавува дека Столтенберг преку писмо побарал двете земји, обврските да ги завршат до 15 февруари, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close