ИзбраноМИА Истражува

Како Нетфликс го урна холивудскиот бизнис-модел

Додека стотици љубители на филмот во август чекаа во ред на филмскиот фестивал во Колорадо да го гледаат новиот филм на Алфонсо Куарон „Рома“, пред киното се паркира џип и од него излезе висок, убав човек со очила за сонце. Тој им се насмевна и им мафна на луѓето, а потоа влезе во киното со својата придружба.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close