ИзбраноМИА Истражува

Како Нетфликс го урна холивудскиот бизнис-модел

Додека стотици љубители на филмот во август чекаа во ред на филмскиот фестивал во Колорадо да го гледаат новиот филм на Алфонсо Куарон „Рома“, пред киното се паркира џип и од него излезе висок, убав човек со очила за сонце. Тој им се насмевна и им мафна на луѓето, а потоа влезе во киното со својата придружба.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close