0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Кацин: Словенија наскоро ќе го потпише протоколот за членство на Македонија во НАТО

Словенечкиот амбасадор при НАТО, Јелко Кацин, порача дека по денешната ратификација на Преспанскиот Договор во Грција, Македонија може да стане членка на НАТО за помалку од една година, јави дописничката на МИА во Брисел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close