Дописници МКД

Изминатото деноноќие фрлени 24 тони сол и ризла на улиците во Кривопаланечко

Екипите на Јавното претпријатие Комуналец од Крива Паланка, задолжени за зимско одржување во текот на ноќта и утринава на улиците во градот фрлиле вкупно 24 тони сол и ризла, при тоа комплетно се расчистени сите градски улици.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close