0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Излегувањето на Каменос очекувано и не треба да влијае на ратификацијата на Договорот од Преспа

Целосно oчекувано е излегувањето на Панос Каменос од Владата и тоа нема да влијае на усвојувањето на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент освен мало пролонгирање  на неколку денови, коментираат високи владини извори за МИА. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close