0_Македонија.ПорталKultura.SlajderИнтервју

Интервју со вајарот Андреј Миневски

Скопскиот вајар Андреј Миневски (26) во паркот во населбата Методија Андонов-Ченто на 15 декември постави три скулптури на праисториски животни изработени од метал.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close