Дописници МКДОпштински вести

Интензивно се чисти снегот во селските средини во Пијанец

Пристапните локални патишта до селата Вирче, Град, Истевник, Пасјак, Ветрен, Илиово и Турија кои претставуваат прв приоритет за зимско одржување на општина Делчево, се исчистени од снежните наноси. Со акцијата за расчистување се опфатени патиштата до горните села во општина Делчево каде на места снежната покривка надминува 30 сантиметри, а соодветно, критичните места се посолуваат и со сол и со ризла.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close