Svet.SlajderБизнисСветСвет.Портал

Хуавеј би можел да се повлече од пазарите на западните земји

Лианг Хуа, шефот на кинескиот технолошки гигант Хуавеј, предупреди дека компанијата би можела да се повлече од пазарите на западните земји, ако продолжи да се соочува со ограничувања.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close