Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Хрватски филмови за деца во Кинотека

Филмови за деца од хрватската кинематографија ќе прикажува Кинотеката на Македонија во рамки на програмата „Кино утро“ која ја организира секоја година за време на зимскиот распуст.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close