БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Харадинај: 2019 ќе биде година на економскиот развој

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај повтори денеска дека 2019 година во Косово ќе биде година на економскиот развој, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close