0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветИнтервјуПолитика

Хан за МИА: Очекувам Договорот од Преспа да мине и во грчкиот Парламент

Се надевам дека последните случувања во Грција нема негативно да се одразат врз Договорот од Преспа и дека тој ќе мине во грчкиот Парламент, вели меѓудругото еврокомесарот Јоханес Хан во интревју за МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close