0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталАнализаБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Греењето на дрва речиси со исти трошоци како со парно, но сè уште најисплатливо

Греењето со огревни дрва сè уште е економски најисплатливо во деловите од земјава каде што нема централно греење, а греењето со електрична енергија е еколошки најприфатливо, оценуваат експертите. Според нив, грејната сезона во Македонија најчесто трае шест месеци, од кои во три е неопходно поинтензивно греење, додека во останатите најчесто се сведува на делумно загревање на просториите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close