Дописници МКДОпштински вести

Градоначалникот Таравари им додели признанија на најзаслужните во 2018 година

Градоначалникот на Општина Гостивар, Арбен Таравари, денеска им додели признанија на неколку организации и поединци кои во 2018 година дале посебен придонес за реализација на активности и проекти за подобрување на квалитетот на животот на граѓаните на општината.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close