0_Магазин.ПорталМагазинНаука и технологија

„Global Game Jam“ од 25 до 27 јануари во Македонија

Годинашното издание на најголемиот интернационален настан за креирање игри „Global Game Jam“ ќе се одржи од 25 до 27 јануари во Скопје и Битола.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close