ЕвропаЕвропа.Портал

Французите собраа илјадници евра за боксерот Детинге кој за некои е херој на „жолтите елеци“

За поранешниот француски боксерски шампион Кристоф Детинге, кој и се предаде на полицијата откако го снимија камери како удира нејзини припадници за време на протест на „жолтите елеци“, досега се собрани десетици илјади евра преку јавни донации, што ги налути француските министри.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close