0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваГраѓански сектор

Формирана мрежа за борба против говорот на омраза во медиумите

Советот за етика во медиумите денеска ја промовираше формираната мрежа за борба против говорот на омраза во медиумите, со очекување да има важна улога пред се во заштитата на човековите права. Основна цел е превенција на ширење на говорот на омраза во јавната сфера, зајакнување на професионалното и етичко вршење на новинарската дејност и подигнување на свеста на пошироката популација за негативните последици од говорот на омраза.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close