0_Македонија.ПорталМКД

Филипче: Посветени сме на реформите во здравството, Германија останува наш стратешки партнер

Министрите за здравство на Македонија и Германија, Венко Филипче и Јанс Шпан, денеска остварија средба во Берлин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close