Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Ферер: Не е време за отстапки кон сирискиот режим

Шефицата на одделот за Блискиот Исток во Службата за надворешна акција на Европска унија, Ерика Ферер, оцени дека не е време за нормализација на односите меѓу ЕУ и режимот во Сирија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close