Дописници СветСветСвет.Портал

Европската контакт-група за Венецуела оперативна од февруари

Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ, Федерика Могерини, изјави дека контакт-групата на ЕУ за Венецуела би можела да почне да работи од февруари, јави дописничката на МИА од Брисел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close