0_Магазин.ПорталЗанимливости

Ќерката на „архитектот на Третиот рајх“ доби награда за поддршка на еврејските уметнички

Ќерката на Алберт Шпер, кој е познат како „архитектот на Третиот рајх“, Хилде Шрам доби награда за поддршка на проекти на еврејски уметнички.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close