СветСвет.Портал

Експлозија и престрелки во главниот град на Кенија

Најроби, 15 јануари 2019 (МИА) – Две експлозии и престрелка се регистрирани во бизнис центар каде има и ексклузивен хотел во главниот град на Кенија, Најроби.

– Ние сме нападнати, изјави официјлано лице од комплексот Дусит Д2Хотел.

Локалната телевизија емитуваше инсерти на кои се гледа чад се издига над областа. Полицијата ја опколи областа Риверсај дравјв каде се наоѓа комплексот. зш/

Back to top button
Close