0_Македонија.ПорталПолитика

Експертот од ЕУ, Маурицио Варанезе во посета на македонскиот Парламент

Експертот од Европската Унија, Маурицио Варанезе и претставник од Одделот надлежен за Македонија од Европската Комисија, Клое Лауренс Динсдел денеска ќе престојуваат во Собранието на Република Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close