0_Македонија.ПорталПолитика

Експертот од ЕУ, Маурицио Варанезе во посета на македонскиот Парламент

Експертот од Европската Унија, Маурицио Варанезе и претставник од Одделот надлежен за Македонија од Европската Комисија, Клое Лауренс Динсдел денеска ќе престојуваат во Собранието на Република Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close