Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Економиите од Западен Балкан заостануваат зад европските трендови во делот на дигитализацијата

Македонските компании заедно со компаниите од Западен Балкан ќе користат искуства од Австрија за дигитализација и дуално образование со цел да станат поконкуретни на глобалните пазари. Ова ќе им биде овозможено преку воспоставената соработка во рамки на Коморскиот инвестициски форум.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close