Општински вестиСкопје

Екипи на ЈП Комунална хигиена го расчистуваат снегот во сите скопски општини

Паднатиот снег на булеварите и улиците во сите скопски општини денеска со мултикултиватори го расчистуваат 50 работници на ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close