Општински вестиСкопје

Екипи на ЈП Комунална хигиена го расчистуваат снегот во сите скопски општини

Паднатиот снег на булеварите и улиците во сите скопски општини денеска со мултикултиватори го расчистуваат 50 работници на ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close