Дописници МКДОпштински вести

Екипи на ЈКП „Водовод“ ангажирани за чистење на улиците во Кочани

Обилните врнежи од снег во кочанскиот регион го отежнаа движењето на возилата и пешаците, поради што четири екипи од комуналното претпријатие „Водовод“ постојано се на терен и ги оддржуваат сообраќајниците во проодна состојба.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close