Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕК отвора прекршочна процедура против Австрија поради семејниот надоместок

Европската Комисија започна прекршочна процедура против Австрија поради индексација на семејниот надоместок за граѓаните на ЕУ, јави дописничката на МИА од Брисел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close