БалканБалкан.Портал

ЕК: Амнестија за корумпираните политичари би била чекор назад за Романија

Портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Схинас, денеска истакна дека амнестијата за корумпираните политичари во Романија би била „чекор назад“ за земјата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close