0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански секторДописници МКД

Единаесет лица повредени во сообраќајката кај Гостивар

Единаесет лица се медицински згрижени во гостиварската општа болница по сообраќајната несреќа што се случи на магистралата Гостивар - Кичево. По речиси двочасивниот прекин, сообраќајот повторно се одвива непречено во двете насоки.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close