Дописници МКДОпштински вести

Ќе се реконструира локалниот пат низ село Велебрдо

Градоначалникот на Општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, и претставник од градежното претпријатие „Илинден“ АД Струга потпишаа договор за реконструкција, асфалтирање и уредување на локалниот пат што поминува низ селото Велебрдо, едно од најголемите села во подрачјето на Река.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close