Дописници МКДОпштински вести

Ќе се реконструира локалниот пат низ село Велебрдо

Градоначалникот на Општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, и претставник од градежното претпријатие „Илинден“ АД Струга потпишаа договор за реконструкција, асфалтирање и уредување на локалниот пат што поминува низ селото Велебрдо, едно од најголемите села во подрачјето на Река.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close