0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Димитров во Букурешт на министерски состанок на ЕУ и земјите кандидати за членство

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, по покана од високата претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика Федерика Могерини и шефот на романската дипломатија Теодор Мелешкану, чија земја е актуелен претседавач со Унијата, денска и утре во Букурешт ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската Унија и државите кандидати за членство во ЕУ (GYMNICH). 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close