0_Maqedoni.PortalMakedonija.SlajderPolitikë

Dimitrov në Bukuresht në mbledhjen ministrore të BE-së dhe vendeve-kandidate për anëtarësim

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, me ftesë të përfaqësueses së lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini dhe shefi i diplomacisë rumune, Teodor Meleshkanu, vendi i të cilit është kryesues aktual me Unionin, sot dhe nesër në Bukuresht do të merr pjesë në mbledhjen joformale të ministrave të punëve të jashtme të vendeve-anëtare të Bashkimit Evropian dhe shteteve kandidate për anëtarësim në BE (GYMNICH).  

Back to top button
Close