0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Димитров: Не ја исклучувам можноста, но сега треба да мислиме на профилот на идниот претседател

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров вели дека му е чест што се споменува како еден од можните кандидати на СДСМ на претстојните претседателски избори, но напоменува дека сега е момент кога фокусот треба да се стави на профилот на идниот претседател, кој и е потребен на државата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close