Дописници МКДОпштински вести

Деветти ден отсечени од сообраќај 200 жители на село Герман, Ранковце

Околу двесте жители на селото Герман, општина Ранковце се деветти ден отсечени од сообраќајна комуникација со општината поради обилните снежни врнежи кои ја зафатија државата, а овој реон создадоа снежна покривка од околу осумдесет сантиметри, информираат од Подрачната единица на Дирекцијата за заштита и спасување - Крива Паланка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close