0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Делегација на Комисијата за европски прашања на Конференција во Букурешт

Делегација на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија, во чиј состав се Јагода Шахпанска, Агим Шаќири и Жаклина Пешевска, денеска и утре, ќе учествува на Конференцијата на претседатели на Комисиите за европски прашања на земјите членки на Европската Унија (КОСАК) во Букурешт, Република Романија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close