0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Делегација на Комисијата за европски прашања на Конференција во Букурешт

Делегација на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија, во чиј состав се Јагода Шахпанска, Агим Шаќири и Жаклина Пешевска, денеска и утре, ќе учествува на Конференцијата на претседатели на Комисиите за европски прашања на земјите членки на Европската Унија (КОСАК) во Букурешт, Република Романија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close