0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Дебата: „Закон за млади – Зошто е потребен законот за млади?“

Стапката на невработеност кај младите е 48 отсто и дека младите не ја гледаат тука нивната иднина, односно 60 отсто од младите изјавиле дека би се иселиле од државата, рече Блажен Малески, претседател на НМСМ, на денешната јавна дискусија на тема: „Закон за млади – Зошто е потребен законот за млади?“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close