0_Магазин.ПорталСцена

Дејвид Боуви прогласен за најдобар изведувач на 20 век

Британците преку јавно гласање на Би-би-си го прогласија легендарниот пејач Дејвид Боуви за најдобар забавувач на 20 век. Тој почина на 10 јануари 2016, по битка со ракот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close