БалканБалкан.ПорталБизнис

Црна Гора има 77 милионери

Во Црна Гора во декември минатата година се регистрирани вкупно 77 лица, кои на своите сметки во домашните банки имале суми поголеми од еден милион евра, објави подгоричкиот весник „Побједа“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close