БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ципрас: Најниската плата од 586 се зголемува на 650 евра

За 11 отсто, односно од 586 на 650 евра, ќе се зголеми најниската плата во Грција, најави грчкиот премиер Алексис Ципрас на денешната владина седница и побара од неговите министри да го поддржат неговиот предлог, што беше проследено со аплауз од членовите на Владата, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close