БалканБалкан.ПорталСвет

Чавушоглу: Време е за меѓународна истрага за убиството на Кашоги

Турскиот министер за надворешни работи Мављут Чавушоглу денеска изјави дека „е време“ за покренување меѓународна истрага за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close