БалканБалкан.Портал

Бугарската Влада одобри план за набавка на Ф-16

Бугарската Влада одобри план за почеток на преговори за купување борбени авиони „Локид Мартин Ф-16“ од САД, за да ја замени својата флота руски ловци „Миг-29“, изјави денеска министерот за одбрана Красимир Каракачанов.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close