Дописници МКДОпштински вести

Буџетот на Пробиштип годинава изнесува близу два милиони евра

Буџетот на Општина Пробиштип за 2019 година изнесува близу два милиони евра или околу 118 милиони денари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close