0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Брегзит без договор ја загрижува Холандија поради цвеќето

Секој ден флота на виљушкари ги разместува сандаците со лалиња, рози, хризантеми и илјадници други видови на цвеќе во најголемиот светски цветен пазар Алсмер, во близина на Амстердам.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close